Továbbra is kvótás helyen a magyar szinkronúszó páros
https://negy7.blogspot.com/2012/04/tovabbra-is-kvotas-helyen-magyar.html
A pénteki versenynap után is a 19., még éppen ötkarikás indulási jogot jelentő helyen áll a Czékus Eszter, Kiss Szofi szinkronúszó páros a Londonban zajló olimpiai kvalifikációs viadalon.
Szauder Gábor szövetségi kapitány arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a kűrt követően némileg csökkent a duó előnye az üldözőkkel szemben, ennek azonban nincs különösebb jelentősége, az utolsó nyolc helyezett ugyanis vasárnap újra bemutatja programját, s az akkori rangsornak az első négy duója jut ki még az olimpiára.
A selejtezős versenyen 23 páros szerepel.
Czékusék a tavalyi, sanghaji világbajnokságon a 22. helyet szerezték meg.